ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ-ΠΑΛΑΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΓΡΙΝΙΑ

Το φυσικό αέριο σταθερά φθηνότερο κατά 20% από το πετρέλαιο θέρμανσης και κατά 60% από το ηλεκτρικό ρεύμα

ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ-ΠΑΛΑΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΓΡΙΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό DespoinaZ » Παρ Φεβ 27, 2009 7:26 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ......ΚΑΙ............
ΝΑΙ, ΝΑΙ.....Η "ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΓΕΡΟΝΤΩΝ" ΜΕ ΕΞΕΛΕΞΕ, ΔΟΞΕΙ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΑ.(ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΑΣ ΓΡΙΝΙΑΖΟΥΝ....ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ)

Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΝΤΕ (5) ΟΡΟΦΟΥΣ ΣΥΝ ΤΟ ΙΣΟΓΕΙΟ. ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 19 ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ, ΟΠΟΥ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ 110τ.μ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ 160τ.μ ..........ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΙ ΠΡΙΝ 39 ΧΡΟΝΙΑ.

ΠΑΡΟΤΙ ΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΑΙΟ...ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΟΥ, ΣΥΝΤΗΡΕΙΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.
ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΙΝΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΕΒΑΖΕ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΣΤΟΥΣ 70-80 ΒΑΘΜΟΥΣ, ΩΣΤΕ ΤΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΝΑ ΘΕΡΜΕΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ. ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΩΛΗΝΕΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΤΡΥΠΟΥΣΑΝ, ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ.
Ο ΠΡΟΚΑΤΟΧΟΣ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΤΟΥΣ 50 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΡΙΤΟΥ, ΤΕΤΑΡΤΟΥ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΟΥ ΟΡΟΦΟΥ ΝΑ ΜΗ ΘΕΡΜΕΝΟΝΤΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ.

ΤΙ ΘΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΥΣΤΗΡΑ Ή ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΖΗΜΙΕΣ?
Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΟΥ ΦΥΣ.ΑΕΡΙΟΥ ΣΕ ΚWh ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
DespoinaZ

Δημοσίευσηαπό stavi » Σάβ Φεβ 28, 2009 8:08 am

καλημέρα καλημέρα.
Με 50 βαθμούς νερό είναι φυσικό τα διαμερίσματα των πάνω ορόφων να είναι κρύα.Προτείνω η θερμοκρασία του νερού στούς 70 βαθμούς με τα ανάλογα προβλήματα λόγω παλαιότητας,τοποθέτηση ισοσταθμιστή για την θερμοκρασία μέσα στα διαμερίσματα αναλόγως με την εξωτερική,ο τεχνικός που σου κάνει την συντήρηση θα σου εξηγήση,αντικατάσταση των παλαιών σωληνώσεων με καινούργιες οπότε συγκαλείς γενική συνέλευση.
Στο Φ.Α. ο λογαριασμός που εκδίδεται είναι σε m3 αυτό πληρώνεις.Αυτή την στιγμή ισχύει 1 m3=11,17136 kwh και τρέχουσα τιμή στην θεσσαλία 0,61 λεπτά του ευρω το m3 μαζί με το ΦΠΑ.
stavi

Δημοσίευσηαπό DespoinaZ » Σάβ Φεβ 28, 2009 11:39 am

Ευχαριστω για τη συμβουλη. Τον ισοσταθμιστη ποιος θα αναλαβει να τον τοποθετησει, ο τεχνικος του Φ.Α?
Η τιμη για Αθηνα ειναι 0,3.....με Φ.Π.Α?
:-( Αχχχχχχχχχ...........παλι γκρινιες θα εχουμε..............
DespoinaZ

Δημοσίευσηαπό DespoinaZ » Σάβ Φεβ 28, 2009 11:48 am

"ο τεχνικος του Φ.Α"......εννοουσα ο τεχνικος συντηρησης του καυστηρα........εκανα δικη μου συντομευση!!!!!!!!!!!!! :)
DespoinaZ

Επιστροφή στο Φυσικό Αέριο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες