Και τι κερδίζουν;

Απόψεις, γνώμες, εμπειρίες και πληροφορίες για τις εταιρείες διαχείρισης πoλυκατοικιών & Τεχνικής Υποστήριξης
Post Reply
gas777

Και τι κερδίζουν;

Post by gas777 »

Σε πρόσφατη συνέλευση που έγινε στη πολυκατοικία μου και αφού στο παρελθόν την είχαν πάθει με νόμιμη εταιρία, η οποία εκανε υπεξαίρεση του αποθεματικού, συζητήθηκε η περίπτωση του να αναλάβει αναγνωρισμένη εταιρία εκ νέου.

Η βασικότερη ερώτηση που έγινε είναι το τι ακριβως κερδίζει μια εταιρία απο τη διαχείριση της πολυκατοικίας λαμβάνοντας υπ όψη ότι:
1. Το μηνιαίο κόστος για τη διαχείριση και την έκδοση κοινοχρήστων ειναι μεταξύ των 80 εώς 120 ευρώ, ανάλογα την εταιρία
2. Η πολυκατοικία μπορει να κρατήσει τους τεχνικούς, συνεργείο καθαρισμών κτλ που έχει ήδη.

Γιατί λέει λοιπόν να δώσουμε ξανά ένα Α αποθεματικό και τη διαχείριση σε μια εταιρία, η οποία θα παίρνει μόλις 100 ευρώ το μήνα. Τι κίνητρο έχει για να μας κάνει σωστή δουλειά;

Aυτό ειναι ένα ερώτημα που το έχω πλέον και εγώ και θα ηθελα να καταλάβω το σκεπτικό.

xsterg

Re: Και τι κερδίζουν;

Post by xsterg »

γιατι η εταιρεια θα εχει 50 - 100 οικηματα να αναλαβει. οποτε με ενα μεσο κοστος 50-80€ καταλαβαινεις τον τζιρο που κανει. χωρια που θα βγαλει κατι και απο βλαβες, υπερτιμολογησεις κλπ.

Post Reply

Return to “Εταιρείες Διαχείρισης Πολυκατοικιών & Τεχνικής Υποστήριξης”