Βλαβη κεραιας και θυροτηλεφωνων

Κάθε πληροφορία και συμβουλή γύρω από τα ηλεκτρολογικά θέματα και τις τηλεπικοινωνίες

Βλαβη κεραιας και θυροτηλεφωνων

Δημοσίευσηαπό Roula_ » Δευτ Ιούλ 25, 2016 1:18 pm

Καλησπερα, μενω σε μια πολυκατοικια με 3 διαμερισματα. Ο ιδιοκτητης ειναι ο ιδιος κ τα νοικιαζει και τα 3. Ξαφνικα δεν δουλευουν καθολου τα θυροτηλεφωβα(ουτε καν χτυπανε) και δεν εχω σημα στις τηλειρασεις. Πηρα τον ιδιοκτητη και μου ειπε οτι εχει αλλαξει κεραια παλιοτερα λογω κεραυνου και οτι τωρα ειναι δικο μας θεμα. Ειναι οντως ετσι? Ευχαριστω
Roula_

Re: Βλαβη κεραιας και θυροτηλεφωνων

Δημοσίευσηαπό HaVai » Δευτ Ιούλ 25, 2016 10:45 pm

Τι εννοεί ότι τώρα είναι δικό σας θέμα;
Οι υπόλοιποι ενοικιαστές έχουν πρόβλημα;
Εικόνα
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum.
Άβαταρ μέλους
HaVai
Administrator

Δημοσίευσηαπό Roula_ » Τρί Ιούλ 26, 2016 8:36 am

Ο πρωτος οροφος μολις νοικιαστηκε κι ακομα δεν μενουν , στον δευτερο μενει ενας αμετοχος φοιτητης, και στον τριτο εγω. Οπως καταλαβαινετε δεν ειναι πολλα διαμερισματα για να μοιραστουν τα κοινοχρηστα. Διαχειριστης προκειται να αναλαβει αυτος απο τον πρωτο οποτε απευθυνθηκα στον ιδιοκτητη.
Roula_

Δημοσίευσηαπό xsterg » Τρί Ιούλ 26, 2016 5:54 pm

και που το ξερεις οτι θα αναλαβει διαχειριστης αφου δεν εχει ερθει ηδη? εξαλου ειναι νοικαρης. δεν τον ενδιαφερουν αυτα.
xsterg

Δημοσίευσηαπό Roula_ » Τρί Ιούλ 26, 2016 10:24 pm

Ειναι υπο μετακομιση και εχει συμφωνηθει με τον ιδιοκτητη κ τους υπολοιπους ενοικους οτι θα αναλαβει αυτος τα κοινοχρηστα. Το θεμα μου δεν ειναι ποιος θα ειναι ο διαχειριστης αλλα ποιος πληρωνει τη βλαβη στη κεραια κ τα θυροτηλεφωνα. Οι ενοικοι η ο ιδιοκτητης της πολυκατοικιας??
Roula_

Δημοσίευσηαπό xsterg » Τετ Ιούλ 27, 2016 2:17 pm

ν η βλαβη αφορα φυσιολογικη φθορα ο ιδιοκτητης. αν αφορα βανδαλισμο ο ενοικος. συνηθως αυτο το εξοδο που λες ειναι του ιδιοκτητη εκτος και αν ο ενοικιαστης εχει βαλει χερι η εχει σπασει κατι.
xsterg

Επιστροφή στο Ηλεκτρολογικά & Τηλεπικοινωνίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης