Ερώτηση για μοίρασμα κοινόχρηστου ρεύματος

Κάθε πληροφορία και συμβουλή γύρω από τα ηλεκτρολογικά θέματα και τις τηλεπικοινωνίες

Ερώτηση για μοίρασμα κοινόχρηστου ρεύματος

Δημοσίευσηαπό ztakisg16 » Δευτ Νοέμ 16, 2015 5:12 pm

Καλησπέρα σε όλους.Εχω μια απορία στην οποία θα ήθελα την γνώμη σας.Μενω στην περιοχή της Παλλήνης σε μια διπλοκατοικία.Μου ανήκει ο πρώτος όροφος και η σοφίτα ενώ στην οικογένεια απο κάτω ανήκει το ισόγειο και το υπόγειο.Οπως καθε τετράμηνο έτσι και αυτο ήρθε το κοινόχρηστο ρευμα σύνολο για τετράμηνο 180 ευρω εκ των οποίων 140 ειναι τα πάγια και 40 το ρευμα.Το κοινόχρηστο ρευμα αφορά αποκλειστικά το κλιμακοστάσιο το οποίο ειναι κοινόχρηστο και τα 120 τετραγωνικά του υπογείου όπου δεν μου ανήκει κανενα απο αυτά.Ο απο κατω στον οποίο ανήκει το υπόγειο εξ ολοκλήρου μου έβγαλε 10 ευρω το ρευμα για τις λάμπες πράγμα δέκτο απο εμένα και επιμένει οτι τα πάγια επειδή περιέχουν δημοτικά τέλη κτλ πρεπει να μοιραστούν στην μέση δηλαδή απο 70 ευρω ποσο το οποίο θεωρώ υπερβολικό καθώς τα πάγια και τα τετραγωνικά στα οποία αναφέρεται ο λογαριασμός αφορούν το υπόγειο στο οποίο εγω δεν εχω καμμια απολύτως πρόσβαση.Μπορω να δεχτώ οτι ενα ποσοστό μου αναλογεί λογω του κλιμακοστάσιου αλλα και 50-50 το θεωρώ μεγαλη αδικία.Τι γνώμη έχετε?
ztakisg16

Επιστροφή στο Ηλεκτρολογικά & Τηλεπικοινωνίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης