Πάρκινγκ στο διάδρομο της εισόδου της πολυκατοικίας

O μόνιμος εφιάλτης των κατοίκων στα αστικά κέντρα
Απάντηση
nikangel1968

Πάρκινγκ στο διάδρομο της εισόδου της πολυκατοικίας

Δημοσίευση από nikangel1968 »

Στην πολυκατοικία που μένω δεν υπάρχει πάρκιγκ. Κάποιοι ιδιοκτήτες έχουνε κάνει το διάδρομο της εισόδου της πολυκατοικίας παράνομο πάρκιγκ και βάζουνε τα αυτοκινητά τους. Επειδή οι συγκεκριμένοι κύριοι είναι προκλητικοί ποιές κινήσεις πρέπει να κάνω εγώ γιά να μην ξαναπαρκάρουνε στο διάδρομο της εισόδου; (Σημ. είμαι κι εγώ ιδιοκτήτης)

Άβαταρ μέλους
GoldenFS
Επικοινωνία:

Re: Πάρκινγκ στο διάδρομο της εισόδου της πολυκατοικίας

Δημοσίευση από GoldenFS »

nikangel1968 έγραψε:Στην πολυκατοικία που μένω δεν υπάρχει πάρκιγκ. Κάποιοι ιδιοκτήτες έχουνε κάνει το διάδρομο της εισόδου της πολυκατοικίας παράνομο πάρκιγκ και βάζουνε τα αυτοκινητά τους. Επειδή οι συγκεκριμένοι κύριοι είναι προκλητικοί ποιές κινήσεις πρέπει να κάνω εγώ γιά να μην ξαναπαρκάρουνε στο διάδρομο της εισόδου; (Σημ. είμαι κι εγώ ιδιοκτήτης)
Να καλέσεις εκτακτη γενική συνέλευση με σκπό να το αναφέρεις. Διαχειριστή δεν έχει η πολυκατοικία ώστε να διαχείριζεται τετοια προβλήματα?
Golden Facility Solutions
Έκδοση Κοινοχρήστων & Διαχείριση Κτιρίων
Καθαρισμοί - Απολυμάνσεις - Συντηρήσεις Κήπων
Web:http://www.golden-fs.com

nikangel1968

Ο διαχειριστής βάζει το αυτοκινητό του εκεί. Και όλη η πολυκατοικία ανήκει στην οικογενειά του εκτός από το δικό μου διαμέρισμα... Άλλη λύση υπάρχει;

Άβαταρ μέλους
GoldenFS
Επικοινωνία:

nikangel1968 έγραψε:Ο διαχειριστής βάζει το αυτοκινητό του εκεί. Και όλη η πολυκατοικία ανήκει στην οικογενειά του εκτός από το δικό μου διαμέρισμα... Άλλη λύση υπάρχει;
Δυστηχώς όχι εκτός από το να καλέσεις την αστυνομία.

xsterg

Δημοσίευση από xsterg »

φιλε καλημερα. ειδα οτι εκτος απο αυτο το προβλημα οτι εχεις και αλλο προβλημα με την προσβαση σου στην ταρατσα. μα καλα. οταν αγορασεσ το σπιτι δεν εβλεπες οτι ολη ο πολυκατοικια ανηκει σε ενα ατομο? απο εκει θα φαινονταν οτι θα εχεις προβληματα. μι9α απο τις λυσεις για τα προβληματα σου θα ηταν και το εξωδικο.

ΠΕΤΡΟΣ Κ.

Δημοσίευση από ΠΕΤΡΟΣ Κ. »

Βάση μελέτης παθητικής πυρασφάλειας, θα πρέπει η έξοδος να είναι ελεύερη ανα πάσα στιγμή. Μπορείς να πάρεις αντίγραφη της εν λόγω μελέτης από την πολεοδομία (λογικά) και βάση αυτής ένα εξόδικό ή απευθείας καταγγελία.

Άβαταρ μέλους
GoldenFS
Επικοινωνία:

ΠΕΤΡΟΣ Κ. έγραψε:Βάση μελέτης παθητικής πυρασφάλειας, θα πρέπει η έξοδος να είναι ελεύερη ανα πάσα στιγμή. Μπορείς να πάρεις αντίγραφη της εν λόγω μελέτης από την πολεοδομία (λογικά) και βάση αυτής ένα εξόδικό ή απευθείας καταγγελία.
Πολύ σωστά! Όλοι οι κοινόχρηστοι χώροι πρέπει να είναι πάντα ελεύθεροι για λόγους ασφαλείας και αυτό δεν μπορέι να αλλάξει ούτε με ομοφωνία όλων των ιδιοκτητών.

Άβαταρ μέλους
neteng
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από neteng »

ΠΕΤΡΟΣ Κ. έγραψε:Βάση μελέτης παθητικής πυρασφάλειας, θα πρέπει η έξοδος να είναι ελεύερη ανα πάσα στιγμή. Μπορείς να πάρεις αντίγραφη της εν λόγω μελέτης από την πολεοδομία (λογικά) και βάση αυτής ένα εξόδικό ή απευθείας καταγγελία.
η όδευση είναι προς το ισόγειο όχι προς το δώμα

ΠΕΤΡΟΣ Κ.

neteng έγραψε:
η όδευση είναι προς το ισόγειο όχι προς το δώμα
Τι εννοείς είναι προς το ισόγειο?
Αυτό λέμε, οτι η όδευση διαφυγής από το ισόγειο (που φαντάζομαι είναι και η μοδαδική είσοδος-έξοδος της οικοδομής) πρέπει να είναι ελεύθερη, εκτός αν υπάρχει άλλη έξοδος κινδύνου.

nikangel1968

Συγνώμη, Αν πάρει φωτιά ο φούρνος που είναι στο ισόγειο δίπλα από την πόρτα της εισόδου, πως θα διαφύγει κάποιος από το ισόγειο; Δεν υπάρχει περίπτωση....

ΠΕΤΡΟΣ Κ.

nikangel1968 έγραψε:Συγνώμη, Αν πάρει φωτιά ο φούρνος που είναι στο ισόγειο δίπλα από την πόρτα της εισόδου, πως θα διαφύγει κάποιος από το ισόγειο; Δεν υπάρχει περίπτωση....
Οπως και να έχει, η είσοδος της οικοδομής είναι η κύρια έξοδος κινδύνου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέση Στάθμευσης”