Προβλημα με καυστηρα.

Η λειτουργία της θέρμανσης στοιχίζει αρκετά σε χρήμα, γκρίνιες, σκοτούρες και βέβαια σε ρύπανση της ατμόσφαιρας
Απάντηση
TheodP

Προβλημα με καυστηρα.

Δημοσίευση από TheodP »

Τις προαλλες, φωναξα ενα τεχνικο, να κανει σερβις ρουτινας στον καυστιρα, και αφου αλλαξε και το μπεκ, πηρε τα 100 Ευρω του και εφυγε σαν κυριος.
Οταν πηγα λοιπον ο καλος σου, να ρυθμισω το ρολοι, για ν αρχισει να δουλευει, ειδα οτι δεν επαιρνε μπροστα, οταν ο χρονοδιακοπτης, ανοιγε.
Μιλωντας του στο τηλεφωνο, μου ειπε να πατησω ενα κουμπι, που υπαρχει πανω στον καυστηρα και θα παρει, οπερ και επραξα και πραγματι, δουλεψε.
Την αλλη μερα ομως, παλι τα ιδια. Και την αλλη...
Μιλωντας παλι στο τηλεφωνο, μου ειπε οτι φταιει το πετρελαιο, γι αυτο δεν παιρνει.Ομως το πετρελαιο, ειναι το ιδιο απο περυσι, και περυσι, δεν παρουσιαζε κανενα προβλημα.
Τι λετε εσεις για το θεμα;

Θοδωρος.
Ζητω το Ιντερνετ.

fast Service

Δημοσίευση από fast Service »

Ο καυστήρας σας δεν εχει απωλήτος κανένα πρόβλημα.
Ούτε επίσης και το πετρέλαιο.

Το πρόβλημα το έχει ο τεχνικός που έκανε πολύ χάλια ρυθμήσεις στον καυστήρα σας.

Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι από τους Τεχνικούς Καυστήρων Πετρελαίου μόνο το 3 % γνωρίζει να κάνει σωστή συντήρηση, οι υπόλοιποι απλά σας κοροιδεύουν.

ΠΕΤΡΟΣ Κ.

Δημοσίευση από ΠΕΤΡΟΣ Κ. »

fast Service έγραψε:Ο καυστήρας σας δεν εχει απωλήτος κανένα πρόβλημα.
Ούτε επίσης και το πετρέλαιο.

Το πρόβλημα το έχει ο τεχνικός που έκανε πολύ χάλια ρυθμήσεις στον καυστήρα σας.

Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι από τους Τεχνικούς Καυστήρων Πετρελαίου μόνο το 3 % γνωρίζει να κάνει σωστή συντήρηση, οι υπόλοιποι απλά σας κοροιδεύουν.
+1000000

dionysos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dionysos »

Εχω πρόβλημα, ενώ λειτουργούσε κανονικά το καλοριφέρ τις προηγούμενες ημέρες σήμερα και χτες τπτ... δεν παίρνει μπρος. Είναι καυστήρας με φυσικό αέριο.. Προσπαθώ να βρω το μηχανικό τπτ.

Μήπως μπορείτε να μου δώσετε καμια συμβουλή για το τι να κάνω..; Μήπως κάηκε καμια ασφάλεια; Μήπως ξέρετε πώς παίρνει μπρος χειροκίνητα να δω αν λειτουργεί και φταίει ο χρονοδιακόπτης;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέρμανση”