Πρόγραμμα Κοινοχρήστων

Καθήκοντα διαχείρισης, Συνελεύσεις, Αποθεματικό, Κανονισμός Πολυκατοικίας

Πρόγραμμα Κοινοχρήστων

Δημοσίευσηαπό jameira » Δευτ Οκτ 23, 2006 5:29 pm

Μήπως κάποιος γνωρίζει κάποιο δωρεάν Πρόγραμμα Κοινοχρήστων για να βγάζω τα κοινόχρηστα στην πολυκατοικία μου;
jameira

Δημοσίευσηαπό HaVai » Δευτ Οκτ 23, 2006 6:48 pm

Εάν έχεις τον πίνακα με τα χιλιοστά επιβάρυνσης των διαφόρων κατηγοριών εξόδων δεν είναι δύσκολο να υπολογίσεις τα κοινόχρηστα με τη βοήθεια του Excel.

Το θέμα είναι τί θα κάνεις με τα ειδοποιητήρια και με τις αποδείξεις... :roll:
Εικόνα
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum.
Άβαταρ μέλους
HaVai
Administrator

Δημοσίευσηαπό spiro » Δευτ Οκτ 30, 2006 7:38 am

Εχω ενα πρόγραμμα που το έδινε δωρεάν κάποιο περιοδικό.
Είναι το e-κοινόχρηστα και είναι περίπου 17ΜΒ.
Αν βρείς κάποιο τρόπο σου το στέλνω ηλεκτρονικά.
spiro

Πρόγραμμα κοινοχρήστων

Δημοσίευσηαπό mpiper » Κυρ Νοέμ 05, 2006 5:43 pm

spiro καλησπέρα

θα ήταν δυνατόν να το στείλεις και σ'εμένα? To e-mail μου είναι mpiper@laosver.gr.
mpiper

Re: Πρόγραμμα κοινοχρήστων

Δημοσίευσηαπό HaVai » Τετ Νοέμ 08, 2006 2:44 pm

mpiper έγραψε:θα ήταν δυνατόν να το στείλεις και σ'εμένα? To e-mail μου είναι mpiper@laosver.gr.

17MB με email :?:
Εικόνα
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum.
Άβαταρ μέλους
HaVai
Administrator

Δημοσίευσηαπό mpiper » Πέμ Νοέμ 09, 2006 2:35 pm

Ποιό είναι το πρόβλημα ? Δεν κατάλαβα
mpiper

Δημοσίευσηαπό sakiss » Κυρ Νοέμ 19, 2006 12:44 pm

Γεια σας.

Συγχαρητήρια σε όσους είχαν την ιδέα για την δημιουργία του forum αυτού και για όσους συμμετείχαν.

Μόλις έγινα μέλος και προσπαθώ να μάθω κάποια πράγματα γιατί είμαστε σε μια πολυκατοικία-ζούγκλα και δεν ξέρω πώς θα καλύψουμε κάποιες χιλιάδες χρόνια για να βρούμε τον... πολιτισμό!!!

Για το πρόγραμμα αυτό που λέτε μία λύση είναι να το ανεβάσει αυτός που το έχει σε ένα δημόσιο χώρο στο Ίντερνετ και να μας δώσει το link για να το κατεβάσουμε από εκεί. Είναι δωρεάν.

Προτείνω το http://www.rapidshare.com

Με την αναζήτηση επιλέγει κάποιος το αρχείο που θέλει να ανεβάσει από τον υπολογιστή του και μετά κλικάρει στο Upload

Όταν τελειώσει η φόρτωση ανοίγει μία σελίδα όπου φαίνεται το link του αρχείου. Εκεί θα κάνει αντιγραφή της διαδρομής αυτού του αρχείου και μπορεί να μας την δώσει μέσα από αυτό το topic.

Στο κατέβασμα του αρχείου απλώς χρειάζεται να περιμένει κάποιος περίπου 1 λεπτό για να ενεργοποιηθεί η δυνατότητα να κατεβάσει το αρχείο.

Ελπίζω να βοήθησα.

Σάκης
sakiss

Δημοσίευσηαπό dimigoul » Κυρ Νοέμ 26, 2006 9:17 pm

Γεια σας και απο μενα,

και εγω μολις εγινα μελος. Επειδη προκειτε να παω σε νεα πολυκατοικια σκεφτομαι να ασχοληθω με την διαχείρηση της. Ψαχνω και εγω κανενα πρόγραμμα υπολογισμού των κοινόχρηστων. Αυτό που λετε του RAM το εχω αλλα δεν ειναι πλήρη έκδοση. Επίσης δυσκολέυομαι να το δουλέψω γιατι δεν γνωρίζω καθόλου από κοινόχρηστα. Έχει κατι ποσοστά και ακτι χιλιοστα που δεν ξέρω τι να ακαταχωρήσω. Αν το δούλεψε κάποιος ας μας βοηθήσει.
Επίσης θα προσπαθήσω να το ανεβάσω το ε-κοινοχρηστα στο Rapidshare.
dimigoul

Δημοσίευσηαπό dimigoul » Κυρ Νοέμ 26, 2006 9:34 pm

τελικα το ανεβασα στο http://rapidshare.com/files/4940242/e_K ... a.zip.html
dimigoul

Δημοσίευσηαπό HaVai » Τρί Νοέμ 28, 2006 6:47 pm

dimigoul έγραψε:τελικα το ανεβασα στο http://rapidshare.com/files/4940242/e_K ... a.zip.html

e-Κοινόχρηστα 2005 (15MB)

Ευχαριστούμε πολύ :wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HaVai
Administrator

Πρόγραμμα έκδοσης κοινοχρήστων και παρακολούθησης διαχσεων

Δημοσίευσηαπό kiveloschris » Σάβ Δεκ 02, 2006 3:10 pm

Δείτε το πρόγραμμα στο site http://koinoxrista.atspace.com
kiveloschris

Δημοσίευσηαπό ΤΚΑΛ » Τρί Δεκ 05, 2006 12:29 pm

HaVai έγραψε:Εάν έχεις τον πίνακα με τα χιλιοστά επιβάρυνσης των διαφόρων κατηγοριών εξόδων δεν είναι δύσκολο να υπολογίσεις τα κοινόχρηστα με τη βοήθεια του Excel.

Μια και λέμε για excel, ο μηχανολόγος της πολυκατοικίας μου έχει δώσει έναν άλλο τύπο για να υπολογίζω τα κοινόχρηστα για τα boiler . Μήπως τον έχει κάποιος για να διασταρώσω αν είναι σωστός ή οχι ο δικός μου γιατί μου βγαίνει λάθος ο υπολογισμός. Ο τύπος που έχω είναι Πi =(αi * 0,20 + Vi/ΣVi * 0,8) * 100
ΤΚΑΛ

Δημοσίευσηαπό vagelis » Τετ Ιαν 31, 2007 5:38 pm

ΤΚΑΛ έγραψε:
HaVai έγραψε:Εάν έχεις τον πίνακα με τα χιλιοστά επιβάρυνσης των διαφόρων κατηγοριών εξόδων δεν είναι δύσκολο να υπολογίσεις τα κοινόχρηστα με τη βοήθεια του Excel.

Μια και λέμε για excel, ο μηχανολόγος της πολυκατοικίας μου έχει δώσει έναν άλλο τύπο για να υπολογίζω τα κοινόχρηστα για τα boiler . Μήπως τον έχει κάποιος για να διασταρώσω αν είναι σωστός ή οχι ο δικός μου γιατί μου βγαίνει λάθος ο υπολογισμός. Ο τύπος που έχω είναι Πi =(αi * 0,20 + Vi/ΣVi * 0,8) * 100

εχω ενα τυπο για λεβυτα αεριου αλλα καμια σχεση
Θ=Ε1*Φ1+Ω1*Ε1/ΣΩ*(1-ΣΕΦ)
οπου ΣΩ=Σ(Ω1*Ε1)
ΣΕΦ=Σ(Ε1*Φ1)
το Ε1 ή Εi ειναι συντελεστης επιβαρυνσης ιδιοκτησιας
και το Φ1 ή fi ειναι συντελεστης παραμενουσας επιβαρυνσης ιδιοκτησιας

με το exel και αυτον τον τυπο δεν τα καταφερα και πηγα σε γραφειο
vagelis

Δημοσίευσηαπό user3 » Κυρ Φεβ 11, 2007 6:21 pm

καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζει κανεις πως με το πρόγραμμα κοινόχρηστα 2005 υπολογίζεται η επιβάρυνση κενών διαμερισμάτων?τι ποσοστό θέλει και το ποσό που βάζουμε απο που το βρίσκουμε?

ευχαριστώ εκ των προτέρων...
user3

Πρόγραμμα για κοινόχρηστα σε EXCEL

Δημοσίευσηαπό LIFT » Δευτ Φεβ 12, 2007 12:37 am

Παιδιά, έχω φτιάξη και εγώ ένα πρόγραμμα για κοινόχρηστα σε EXCEL 2,6ΜΒ, το οποίο βγάζει και αποδείξεις σε Α3, πιθανός να χρειάζεται λίγο τροποποίηση σε αυτό το σημείο, έχει μέσα και μερικά πραγματικά παραδείγματα, μάλιστα το ένα είναι και με ωροθερμίδες, από ότι ξέρω ώμος, τον τύπο για αυτήν την περίπτωση την δίνη ο μηχανικός, ο οποίος έκανε και τον φάκελο για την μελέτη θέρμανσης στην πολυκατοικία(δηλαδή θα πρέπει για κάθε περίπτωση να αλλάζεται τον τύπο που υπολογίζει τις θερμίδες μέσα στο πρόγραμμα)
Το συγκεκριμένο πρόγραμμα το έχω κατεβάσει εδώ: WWW.ANELKISTIRAS.COM και μπορεί να το χρησιμοποίηση όποιος θέλει αρκεί να ξέρει το EXCEL σχετικά καλά :wink:
Τελευταία επεξεργασία από LIFT και Τρί Ιουν 05, 2007 9:15 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗΣ ΑΝΕΛΚΥΣΤΗΡΩΝ Β.ΕΛΛΑΔΟΣ
http://www.ANELKISTIRAS.com
Άβαταρ μέλους
LIFT

Επόμενο

Επιστροφή στο O Διαχειριστής και τα καθήκοντα του

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες