Εντυποθήκη - Πίνακας ανακοινώσεων πολυκατοικίας

Καθήκοντα διαχείρισης, Συνελεύσεις, Αποθεματικό, Κανονισμός Πολυκατοικίας

Εντυποθήκη - Πίνακας ανακοινώσεων πολυκατοικίας

Δημοσίευσηαπό NikosZ » Πέμ Ιουν 29, 2006 10:32 am

Χαίρεται, είμαι νέος διαχειριστής και νέο μέλος στο forum.
Ο προηγούμενος διαχειριστής αποφάσισε να αλλάξει την εταιρεία έκδοσης κοινοχρήστων και η εταιρεία που χρησιμοποιούσαμε εως τώρα θέλει να της επιστραφεί και ο πίνακας ανακοινώσεων μαζί με τους πυροσβεστήρες (πράγμα που μου φαίνεται και λογικό). Οπότε το προβλημα μου είναι που μπορώ να προμηθευτώ κάτι ανάλογο (ήταν απλως ένας πίνακας ανακοινώσεων με 4 θήκες για γράμματα-έντυπα). Σε τι είδους μαγαζιά πρέπει να απευθυνθώ;
Ευχαριστώ , Νίκος.
NikosZ

Δημοσίευσηαπό HaVai » Παρ Ιουν 30, 2006 1:42 am

H νέα εταιρεία δεν σας παρεχει πυροσβεστηρες και πινακα ανακοινωσεων;

Σε ποια περιοχη κατοικεις;
Εικόνα
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum.
Άβαταρ μέλους
HaVai
Administrator

Δημοσίευσηαπό NikosZ » Δευτ Ιούλ 03, 2006 7:24 am

Η εταιρεία που έχει αναλάβει τώρα την έκδοση των κοινοχρήστων μας παρέχει τους πυροσβεστήρες αλλα όχι τον πίνακα ανακοινώσεων - εντυποθήκη.
Είμαι κάτοικος Αγίας Παρασκευής.
NikosZ

Δημοσίευσηαπό HaVai » Τρί Ιούλ 04, 2006 10:36 am

Μπορεις να απευθυνθεις σε βιβλιοπωλεια, στο Praktiker και στο Plaisio.

Για να γινω πιο συγκεκριμενος δες το e-shop του Plaisio:
http://www.plaisio.gr/IWCatSectionView.process?IWAction=Load&Section_Id=1192&Catalog_Id=6
Εικόνα
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum.
Άβαταρ μέλους
HaVai
Administrator

Δημοσίευσηαπό NikosZ » Τρί Ιούλ 04, 2006 2:55 pm

Σε ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη ανταποκρισή σου στο ερωτημά μου. Για να είμαι ειλικρινής όμως την ώρα που έγραφες την τελευταία απάντηση εγώ ήδη βρισκόμουν στην Αθηνάς και για την ακρίβεια στην οδό Βύσσης και εκεί βρήκα 2-3 καταστήματα με αυτό που ήθελα. Μου στοίχοισε πολύ παραπάνω όμως απο τη λύση που έδωσες, δεν πειράζει ας γκρινιάξουν λίγο και οι γείτονες.
NikosZ

Δημοσίευσηαπό ZaxariasS » Τρί Οκτ 24, 2006 12:07 am

Γεια σας . Θα ήθελα να ρωτησω αν στον πίνακα ανακοινώσεων έχει δικαίωμα ο διαχειριστής να κυκλώνει ποιος εχει πληρωσει τα κοινόχρηστα.
Τελευταία επεξεργασία από ZaxariasS και Τρί Φεβ 22, 2011 6:22 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ZaxariasS

Δημοσίευσηαπό HaVai » Τρί Οκτ 24, 2006 7:50 am

ZaxariasS έγραψε:Γεια σας . Θα ήθελα να ρωτησω αν στον πίνακα ανακοινώσεων έχει δικαίωμα ο διαχειριστής να κυκλώνει ποιος εχει πληρωσει τα κοινόχρηστα. Γίνεται στην πολυκατοικία μας και ειναι πολυ άσχημο.

Δεν καταλαβαίνω γιατί το θεωρείς "άσχημο". Αυτοί που πληρώνουν δεν έχουν καμιά "ασχημιά" να φοβηθούν.

"¶σχημο" είναι για το διαχειριστή να μην του πληρώνουν τα κοινόχρηστα και να κυνηγάει του ιδιοκτήτες/ενοίκους να του δώσουν τα χρωστούμενα.
Το να κυκλώνει ο διαχειριστής ποιος έχει πληρώσει είναι απλά μια υπενθύμιση σε αυτούς που δεν έχουν πληρώσει.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HaVai
Administrator

Δημοσίευσηαπό ZaxariasS » Πέμ Οκτ 26, 2006 2:04 am

Προσωπικα το θεωρώ και άσχημο και παραβίαση προσωπικών δεδομένων . Οσό για το οτι οποιος πληρωνει δεν έχει καμία ασχημια να φοβηθει απλά ενα εχω να απαντήσω που μαλλον κακώς δεν σου το ανέφερα πιο πριν εγω πληρωνω στην ώρα μου (δηλαδη μέσα σε δυο με τρεις μέρες απο το μοίρασμα των κοινοχρήστων) και εχω ζητήσει να μην κυκλώνει το όνομα μου ο διαχειριστής πράγμα που άλλοτε κάνει και άλλοτε όχι αναλόγως τα κέφια....
Δήλαδή εχει ή δεν έχει το δικαίωμα να το κάνει , αυτό θα ήθελα να μάθω.
ευχαριστώ.
ZaxariasS

Δημοσίευσηαπό HaVai » Πέμ Οκτ 26, 2006 6:19 pm

Δεν εξηγείς στην απάντηση σου γιατί το θεωρείς "άσχημο"...

Όσο για το θέμα των προσωπικών δεδομένων εμένα μου φαίνεται αστείο :?
Φοβάσαι οτι οι υπόλοιποι θα δουν πόσο πετρέλαιο καις; Γιατί ο καθένας αν θέλει μπορεί να υπολογίσει τα κοινόχρηστα έξοδα που αντιστοιχεί στο κάθε διαμέρισμα με βάση τα χιλιοστα επιβάρυνσης του κάθε διαμερίσματος...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HaVai
Administrator

Δημοσίευσηαπό ZaxariasS » Σάβ Οκτ 28, 2006 1:03 am

Οπα περίμενε γιατί εχω την εντύπωση πως δεν εγινα κατανοητός.
Δεν θεωρω ασχημο να υπάρχουν αναρτημένα στο πίνακα ανακοινώσεων τα κοινόχρηστα θεωρώ άσχημο να σημειώνει με στυλό ο διαχειριστής με κύκλο τα ονόματα που πλήρωσαν ή που δεν πλήρωσαν. Απλά το θεωρώ ασχημο τι να σου εξηγησει πανω σε αυτό, εγω δεν θα το έκανα .
ZaxariasS

Δημοσίευσηαπό simboy » Τρί Οκτ 31, 2006 9:59 am

Nα πληρώνουν να μην τους σημειώνει
Καλά κάνει
Τι θα κάνει η γυναίκα? θα τα βάλει από τη τσέπη της ?
Αλλο να χρωστάει κάποιος 50 ευρώ και άλλο να χρωστάει 6 μήνες κοινόχρηστα
Χαζοί είναι δηλαδή οι άλλοι που πληρώνουν ?
simboy

Δημοσίευσηαπό ZaxariasS » Τρί Οκτ 31, 2006 4:54 pm

simboy έγραψε:Nα πληρώνουν να μην τους σημειώνει
Καλά κάνει

Η περιπτωση που περιγραφω είναι συγκεκριμένη (διαβασε παραπάνω)
Δεν υπάρχει κανείς που να χρωστάει 6 μήνες...μιλάμε για μια εβδομάδα απο την έκδοση το πολύ.
Η προηγούμενη διαχειρίστρια ήταν χαζή που δεν σημείωνε έπαιρνε απο το αποθεματικό του κάθε διαμερίσματος και μόλις γινόταν η αποπληρωμή τα επέστρεφε στη θέση τους...??
Ο επόμενος τι πρέπει να κάνει θα παίρνει την ντουντουκα και θα φωνάζει στην πολυκατοικία? :?
ZaxariasS

Δημοσίευσηαπό brutus » Πέμ Νοέμ 02, 2006 9:44 am

ZaxariasS έγραψε:
simboy έγραψε:Nα πληρώνουν να μην τους σημειώνει
Καλά κάνει

Η περιπτωση που περιγραφω είναι συγκεκριμένη (διαβασε παραπάνω)
Δεν υπάρχει κανείς που να χρωστάει 6 μήνες...μιλάμε για μια εβδομάδα απο την έκδοση το πολύ.
Η προηγούμενη διαχειρίστρια ήταν χαζή που δεν σημείωνε έπαιρνε απο το αποθεματικό του κάθε διαμερίσματος και μόλις γινόταν η αποπληρωμή τα επέστρεφε στη θέση τους...??
Ο επόμενος τι πρέπει να κάνει θα παίρνει την ντουντουκα και θα φωνάζει στην πολυκατοικία? :?

Ο διαχειριστής δεν ενεργεί αυτοβούλως (σα Γιώργος, Αλέκος, Μήτσος κλπ) αλλά σαν πολυκατοικία. Αν θέλει (και συμφωνούν οι υπόλοιποι συνιδιοκτήτες πάντα) μπορεί να βγάζει ακόμα και ανακοίνωση κάθε μέρα που να λέει ότι αυτοί με έχουν ή δε με έχουν πληρώσει.
Σα συνιδιοκτήτης με ενδιαφέρει να ξέρω αν οι υπόλοιποι πληρώνουν κανονικα και έχω δικαίωμα να το ξέρω.
brutus

Δημοσίευσηαπό simboy » Πέμ Νοέμ 02, 2006 11:55 am

Συγνώμμη αλλά σε εμάς είχαν 6 μήνες να πληρώσουν και υπήρχαν ποσά και υπάρχουν που φτάνουν στο ύψος των 2μισι χιλιάδων ευρώ
Διαμερίσματα που έχουν μείνει κληρονομικά μπερδεμένα δηλαδή αλλά και κάτοικους που δεν θέλουν να πληρώσουν πεισματικά επειδή δεν θέλουν θέρμανση ή θέλουν παραπάνω
Αυτή τη φορά μπήκαν τα πράγματα στη θέση τους
Οσοι δεν πλήρωσαν δεν είχαν δικαίωμα ψήφου στο θέμα της θέρμανσης
Και ξαναλέω
Δεν μιλάω για κάποιους που μπορεί να έχουν πρόβλημα ένα ή δύο ή και τρεις ή και τέσσερις μήνες
Αλλά 2μιση χιλιάδες ευρώ ? ή 1000 ευρώ ή 600 ευρώ από πείσμα ? ή αδιαφορία ?
simboy

ερωτημα για το χωρο ανακοινωσης κοινοχρηστων

Δημοσίευσηαπό kaz » Παρ Ιουν 08, 2007 2:30 pm

Ειμαι νεο μελος στo Forum και θα ηθελα να ρωτησω εαν η αναρτηση των κοινωχρηστων περα απο τον πινακα ανακοινωσεων μπορουν να αναρτηθουν και στο ανσανσερ?Εχουμε ενα ιδιοκτητη που πιστευει οτι και οι δυο τροποι θιγουν τα προσωπικα του δεδομενα.Ισχυει?
kaz

Επόμενο

Επιστροφή στο O Διαχειριστής και τα καθήκοντα του

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Bing [Bot] και 1 επισκέπτης