Πιστεύω με κλέβει ο διαχειριστής στα κοινόχρηστα.

Καθήκοντα διαχείρισης, Συνελεύσεις, Αποθεματικό, Κανονισμός Πολυκατοικίας
Post Reply
giorgosmj

Πιστεύω με κλέβει ο διαχειριστής στα κοινόχρηστα.

Post by giorgosmj »

Καλησπέρα. Ζω με την γυναίκα μου σε ένα δυάρι διαμέρισμα 10 ετιας πολυκατοικίας.3 οροφή 9 διαμερίσματα όλα δυάρια ενοικιασμενα εκτός του διαχειριστή που έχει δικό του διαμέρισμα στον 3ο όροφο (όπως κ το δικό μου)κ έχει χτίσει στην ταράτσα επιπλέον δωμάτια.Μιλαμε για σπίτι πάνω από 100 τ.μ.Στην πολυκατοικία χρησιμοποιούμε μόνο τρεις ένοικοι πετρέλαιο.Στην έκδοση των κοιν/στων δεν εμφανίζει ποτέ αποδείξεις ΔΕΗ, νερού,αγορά ηλεκτρολογικό υλικό ( αν υπάρχει) και το κυριότερο είναι ότι δεν έχω δει ποτέ βυτίο να γεμίζει την δεξαμενή πετρελαιου. Έμαθα ότι γεμίσει την δεξαμενή με δικά του μπιτονια.Περυσσι είχε αδειάσει κάποια στιγμή η δεξαμενή κ είχα αφήσει τον θερμοστάτη αναμμένο για σχεδόν μια μέρα διότι δεν ζέσταναν τα σώματα και μου ήρθε να πληρώσω ,245 ευρώ κοινόχρηστα τα οποία 210 ήταν μόνο για το πετρέλαιο. Ένας φίλος μου με ίδιο σπίτι κ νεογέννητο μόλις 3 μηνών όλη μέρα αναμμένο καλοριφέρ και του είχε έρθει 67 ευρώ πετρέλαιο κ μένα μου έρχεται κάθε μήνα μόνο για το πετρέλαιο πάνω από 70-80 κ το ανάβουμε δύο τρεις ώρες το βράδυ όταν σχολαμε απ' την δουλειά.Το περίεργο είναι ότι τον προηγούμενο μήνα (Μάρτιο)δεν το ανάψαμε καθόλου κ χθες ήρθαν τα κοινόχρηστα κ μου γράφει ότι έχω μια μονάδα 13,89 για πετρέλαιο.Επισης το περίεργο είναι ότι στον πίνακα των κοινόχρηστων το μικρότερο ποσό που αναφέρεται στα κοινόχρηστα του ιδιοκτήτη δεν πέφτουν κάτω από 300 ευρώ.Μπορει κάποιος να με ενημερώσει τι ακριβώς γίνεται;

Post Reply

Return to “O Διαχειριστής και τα καθήκοντα του”